MENU

Flagi narodowe Polski

Zestaw I: Flaga narodowa Polski 70cm x 100cm. oprawiona w tunel na dowolny drzewiec.

Zestaw II: Flaga narodowa Polski 70cm x 100cm z drzewcem 1,5m

Zestaw II: Flaga narodowa Polski 70cm x 100cm z drzewcem 1,5m oraz uchwytem fasadowym na jedną flagę


O fladze Polski warto wiedzieć, że:

 1. Polska Flaga państwowa to prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 8:5 (czyli np. o rozmiarze 80×50 cm, 160×100 cm itd.). Nie ma na niej herbu, godła ani żadnych innych znaków czy napisów.
  flaga polski

 2. Flaga państwowa z herbem Polski to zmodyfikowana wersja Flagi państwowej – używana przez przedstawicielstwa dyplomatyczne, konsulaty, porty, statki, samoloty, lotniska i inne polskie przedstawicielstwa czy instytucje za granicą. W pozostałych przypadkach oraz przez pozostałe podmioty używana powinna być tylko Flaga państwowa (patrz: punkt pierwszy).
  flaga polski z herbem

 3. Ponadto Flagą Polski nie jest płótno o barwach Rzeczypospolitej Polskiej zawierające jakiekolwiek napisy czy grafiki, oprócz bieli i czerwieni opisanej w punkcie pierwszym.
  to nie jest flaga polski

 4. Znieważenie, niszczenie, uszkadzanie lub usuwanie polskiej Flagi państwowej to występek zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku.

 5. Od 2004 roku 2 maja jest w Polsce oficjalnie obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.Powszechnie biel z czerwienią utkwiły w świadomości Polaków w 1792 roku, podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Wszystkie damy ubrały wówczas białe suknie przepasane czerwonymi wstęgami. Miało to nawiązać do białego orła na czerwonym tle.

2 maja nie jest przypadkową datą dla święta Flagi Rzeczpospolitej. Dokładnie w tym dniu w 1945 roku, polscy żołnierze zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie, podczas zwycięskiej ofensywy na to miasto. 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Źródło: blisko polski.

Zestawy flag reklamowych

flaga polski

Maszty Winder

Maszty te cieszą się największą popularnością na wszelkiego rodzaju eventach plenerowych oraz jako niestandardowa reklama zewnętrzna. Montowane są przy sklepach, salonach, myjniach, solariach.....

szablony COREL do naniesienia projektu

szablon winder

Maszty segmentowe

Używane najczęściej na placach budowy przy inwestycjach budowlanych. Inwestor lub główny wykonawca może na nich z powodzeniem prezentować swoją flagę.Maszty teleskopowe

Maszty teleskopowe to przenośne maszty o wysokości 5,8m. Łatwe w montażu jak i transporcie. Najczęściej używane na targach plenerowych oraz w halach wystawienniczy.